जुपुको चैते दशैँ मेलामा पुजाआजा, बोका रागाँको बलि सहित देउडा खेल हुने

मंगलसेन नगरपालीका वडा नम्बर १० जुपुमा परापूर्वकाल देखि मनाईदै आएको चैते दशै यस वर्ष भब्य हुने भएको छ । चैत्रा अष्टमी (चैते) दशै मेला चैत्र २६ गतेका दिन पुजाआजा, रागा बोकाको बलि र देउडा खेलाडीको बिचमा देउडा खेल हुने भएको छ ।

Everest Incitute

चैते दशैको कार्यक्रम अनुसार २५ गते पुजा आजा र लाख वत्ती हवन, २६ गते विहान ७ वजे देखि बोका बली, २६ गते दिउसो ३ बजे देखि राँगाको बली दिने कार्य शुरु गरिने वडा नम्बर १० का अध्यक्ष नेत्र बहादुर रावलले बताउनु भयो ।

साथै मेला अवधिभर मदिरा सेवन र विक्रि वितरणमा कडाइ गरिएकाले मेलामा कुनै पनि व्यक्ति वा समुहले मदिरा सेवन गरि मेला विथोल्ने कार्य गरेमा प्रचलित कानुन वमोजिम कडा कार्यवाही गरिने अध्यक्ष रावलले बताउनु भयो ।

चैते दशैँ सम्पन्न पश्चपश्चात २७ गते विहान साढे ७ वजे देखि बेलुका ४ वजे सम्म सुर्खेतकी चर्चित देउडा कलाकार बेला रोकाया, जुम्लाकी सपना रावल र अछामका स्थानीय चर्चित देउडा कलाकारहरुका विच प्रतिस्पर्धात्मक देउडा खेल हुने वडा सचिव दिल बहादुर बोहराले जानकारी दिनु भयो ।

Health office
P & T Computers
Leave A Reply

Your email address will not be published.